| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Part Number | MBRP400100CTLG |
| Manufacturer | AMI Semiconductor/onsemi |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 830 mV @ 200 A |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Technology | Schottky |
| Supplier Device Package | PowerTap II |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | SWITCHMODE™ |
| Package / Case | Powertap II |
| Package | Tray |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 6 mA @ 100 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200A |
| Base Product Number | MBRP4001 |
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
Motorola
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
onsemi
The payment method can be chosen from the methods shown below: Wire Transfer (T/T, Bank Transfer), Western Union, Credit card, PayPal.
We strictly controls the quality of products, environment and services. Through the ISO certification of the third party. View More